Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy” skierowało do Komisji Etycznej Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) wniosek ws. zlecenia kontroli w zakresie sprawowania nadzoru nad spółką GetBack S.A. przez fundusz Abris Capital Partners.

Na rynku finansowym pojawił się poważny problem spółki GetBack S.A., którego wiodącym udziałowcem jest DNLD holdings s.a.r.l., pośrednio zarządzany przez Abris Capital Partners.

Stowarzyszenie zwraca się do PSIK z wnioskiem o zlecenie kontroli w zakresie sprawowania nadzoru przez fundusz Abris Capital Partners nad spółką GetBack S.A. oraz zawieszenie funduszu w prawach członka PSIK do czasu wyjaśnienia tej kwestii. „Chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę na fakt, że spółka GetBack S.A. naraziła swoich obligatariuszy, w tym ponad 9 tys. indywidualnych inwestorów, na olbrzymie straty, a zasięg afery oraz jej skutki będą miały długofalowy niszczycielski wpływ na branżę PE/VC, utratę wizerunku funduszy oraz zaufania do rynku kapitałowego w Polsce.”