Tajemnica polis, czyli gdzie znikają pieniądze

Wielu z nas doświadczyło na własnej skórze działania towarzystw ubezpieczeniowych z grupy Getin: TU Europa, i TU OpenLife. Pieniądze jakie wpłacają „ubezpieczeni” tracą systematycznie na wartości, „gwarancje kapitału” są iluzoryczne, a opłaty likwidacyjne złodziejskie. Co gorsza nie wiemy tak naprawdę, co się dzieje z pieniędzmi, jakie ludzie wpłacają lub wpłacali systematycznie na konta w obu firmach.

Nie wiedzą tego nawet eksperci i analitycy, którzy próbowali rozłożyć „getinowskie” polisy na czynniki pierwsze. Wiadomo natomiast jedno: pieniądze znikają i to w ogromnych kwotach.

Nasze Stowarzyszenie proponuje następującą akcję: napiszmy do Komisji Nadzoru Finansowego, by skontrolowała, co się stało z tymi pieniędzmi. To jej ustawowy obowiązek. Zażądajmy od Komisji, by wprowadziła w obu firmach Zarząd Komisaryczny. To logiczne posunięcie w sytuacji, w której „inwestycje” prowadzone przez nie przynoszą stałe, ogromne straty.

Udostępniamy pisma, jakie każdy może wysłać z tego rodzaju żądaniami do KNF. Komisja musi je rozpatrzeć.

Mamy osobne pisma dla tych, którzy mają „produkty” Europy lub Open Life, a także pisma dla tych, którzy są zbulwersowani tą sytuacją i oczekują działań od Komisji, ale nie są nieszczęśliwymi posiadaczami takich polis.

Wystarczy ściągnąć pismo, wstawić własne dane i wysłać do KNF pocztą lub poprzez specjalny formularz dostępny na stronach KNF tutaj: http://bit.ly/1uji2iT

A teraz same dokumenty:

1.Open Life – uczestnicy

http://bit.ly/1ELFlFO

2.Europa – uczestnicy

http://bit.ly/1xzBV0q

3. Europa – wszyscy

http://bit.ly/1ujiC05

4. Open Life – wszyscy

http://bit.ly/1zfs8gx

Nie dajmy się doić. Niech ta akcja zmusi KNF do obrony klientów. W kolejce czekają kolejne firmy.